Gyógynövényekkel a pollenallergia ellen

Az allergiában szenvedők tudják, hogy a mogyoró, a nyír, a kőris, az éger és a tölgy virágzásával kezdetét veszi a pollenszezon. A megfelelő gyógynövényeket alkalmazva azonban ez azt időszakot is könnyebben átvészelhetik azok, akik erre érzékenyek. Augusztusban a parlagfű sem kíméli az allergiában szenvedőket. Érdemes már most erre is felkészülni és megelőzni a kellemetlen tüneteket.

Mi is az az allergia?

Allergiáról akkor beszélünk, ha az immunrendszer túl nagy érzékenységgel, indokolatlan válasszal reagál a környezetében lévő idegen anyagokra, például pollenekre. Általában örökölhető az allergiára való hajlam, és gyakran a légzőszerveket támadja meg (szénanátha, asztma). Számos fajtáját ismerjük, ezek közül az egyik leggyakrabban a pollenallergia fordul elő. Fontos megjegyezni, hogy az allergia kialakulásában nagy szerepet játszhat életmódunk is, így kellő odafigyeléssel megelőzhetjük vagy enyhíthetjük a tünetek megjelenését szervezetünkben.

Az allergia leggyakoribb tünetei:

  • tüsszögés
  • vizes-nyákos orrfolyás
  • orrdugulás
  • orrviszketés
  • szemviszketés
  • a szem égő érzése
  • szemkönnyezés
  • torokviszketés

pollenallergia tünetei

Készüljünk fel az allergiaszezonra 3 lépésben

Ahhoz, hogy immunrendszerünket megfelelően támogassuk, és ezzel könnyebben át tudjuk vészelni az allergiaszezont, fontos, hogy már hónapokkal előre tudjunk gondolkodni, azaz előzzük meg a bajt. Ha nem terveztünk előre, akkor se csüggedjünk, csak kezdjük el most a kúrát, és ne várjunk vele addig, míg a tünetek már elviselhetetlenek lesznek.

1. lépés: tisztítókúra

Ahogy a természetben a növényeknek, úgy az embereknek is szükségük van az „újjászületésre”. Akár spirituálisan, akár racionálisan gondolunk erre az időszakra, a tavasz ideális lehet a tisztítókúrák megkezdésére, hogy a télen lerakódott salakanyagoktól megszabadítsuk testünket. A méregtelenítő Csalánleveles teakeverék (Tisztító tea) ideális választás a tavaszi tisztítókúránkhoz. Ez a keverék tea, melynek receptjét Gyuri bácsi állította össze, igen sokrétű, mivel 8 különböző gyógynövény jótékony hatása adódik össze benne. Az egész szervezetünket méregteleníti, javítja a vese működését, tisztítja az ereket, a vért, a nyirokrendszert, kiváló epe- és májtisztító hatással rendelkezik, ezáltal javítja az emésztésünket is. Legalább 3 hétig (legfeljebb pedig 6 hétig) ajánlott meginni belőle napi egy csészével, hogy fogékonyabbá tegyük szervezetünket a következő lépésekben ajánlott gyógynövényekre.

2. lépés: immunrendszerünk támogatása

A kellemes, kissé savanykás ízű csipkebogyó magas C-vitamin tartalmával erősíti szervezetünket. Természetes C-vitamin források még pl. a szeder, a paprika, a citrom vagy a narancs, a gyógynövények közül a frissen gyűjtött tyúkhúr vagy csalánlevél és a fekete ribizli termése is. A kasvirágot, csipkebogyót, lándzsás útifüvet és homoktövis bogyót tartalmazó Echinaceás alkoholos kivonat igazi jolly joker immunerősítés szempontjából. Naponta 3×20 csepp és máris sokat tettünk az egészségünkért.

3. lépés: Gyuri bácsi allergia elleni teakeveréke

Vegyük fel a harcot az allergia ellen! Gyuri bácsi tapasztalatai szerint a leghatékonyabb allergiaellenes gyógynövények a lándzsás útifű, a mezei kakukkfű és a fürtös menta. Ezen gyógynövények együttes ereje található meg az általa összeállított Lándzsás útifüves teakeverékében (Allergia tea), melyet kifejezetten a por- vagy pollenallergiában szenvedőknek ajánlunk. Fogyasszuk az Allergia teát napközben bármikor, lehetőleg ízesítés nélkül. Napi egy csészével folyamatosan is ihatjuk.

Lándzsás útifüves teakeverék

Ekcémás tünetek kezelése

Az allergia sokféle lehet, egyik megjelenési formája az ekcéma. Erre a bőrbetegségre is jó a lándzsás útifű: a friss leveleket megmossuk, hátsó oldalukat megnyomkodjuk körömmel, a kiserkenő nedvet rákenjük a bőrre. Ha makacsabb ekcémáról van szó, éjszakára rá is köthetjük a sebes bőrre.

A gyulladáscsökkentő Kamillás teakeveréket, a gyulladás mértékétől függően napi 1-3 csészével lehet inni étkezések között, és külsőleg szintén alkalmazható lemosásra.

Külsőleg ajánljuk még a diófalevél teával való lemosást vagy az Orbáncfű olajos kivonatát, mindegyik gyulladáscsökkentő hatású.

Ajánlott termékek

Lándzsás útifüves teakeverék (Allergia tea)
Csalánleveles teakeverék (Tisztító tea)