Aranyvesszős teakeverék (Májvédő tea)

Kapható a Györgytea webáruházban

Aranyvesszős teakeverék

Sok ember küzd emésztési gondokkal. A nehéz emésztés többféle eredetű lehet, például epeváladék- vagy gyomorsav-termelési rendellenesség, de adódhat stresszből, helytelen táplálkozási szokásokból is.

A gyomrunk emészt, tápanyagfelszívást nem végez, kivéve néhány fehérjét. A zsírokat a vékonybél bontja, és amíg a táplálék zsírmolekuláit nem hasítják az enzimek kisebbekre, a gyomor működését felfüggeszti a szervezet. Ezért van az, hogy ha hirtelen sokat vagy túl zsírost eszünk, úgy érezzük, mintha kő lenne a gyomrunkban, és mintha az emésztésünk megállt volna – hiszen meg is áll.

A zsírokat a lipáz enzim bontja, mely a hasnyálmirigy terméke, és az epe aktivizálja. Fontos tehát, hogy megfelelő mennyiségű epeváladék álljon rendelkezésre a táplálék bontásához, hogy az emésztési folyamat zökkenőmentes legyen.

Elkészítése

Egy csapott evőkanál (3 g) teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzon le, 15 perc után szűrje le. Ne használjon fémszűrőt.

Fogyasztása

Reggel éhgyomorra fogyassza, lehetőleg ízesítés nélkül. Kúraszerűen napi egy csészével 4 hétig, majd heti két alkalommal folyamatosan iható. Teltségérzet esetén étkezés után igyon meg belőle egy csészével.

Ellenjavallat

Epekő esetén, terhesség, szoptatás alatt, valamint gyermekeknek 12 éves kor alatt nem ajánlott.

Az aranyvessző görcsoldó, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító és vizelethajtó hatásáról is ismert gyógynövény. (Forrás: ESCOP monográfia)

A borsmenta emésztési zavarok, mint például gyomorbaj, gyomorhurut, puffadás kezelésére ajánlott. Ismert görcsoldó, fájdalomcsillapító és antimikrobiális hatásáról, emellett fokozza az epetermelést is. (Forrás: ESCOP monográfia)

A borsosmenta teát emésztésjavító hatása miatt az arab országokban víz helyett, étkezések után isszák. Emésztési zavarok, mint például gyomorbaj, gyomorhurut, puffadás kezelésére ajánlott. Ismert görcsoldó, fájdalomcsillapító és antimikrobiális hatásáról, emellett fokozza az epetermelést is. (Forrás: ESCOP monográfia)

A kis ezerjófű serkenti az emésztőnedvek kiválasztását, ezért étvágytalanság, valamint emésztési zavarok kezelésére alkalmazható. Emellett antioxidáns és tisztító hatása is ismert. (Forrás: ESCOP Monográfia)

A mezei katáng enyhe emésztési problémák (például teltségérzet, puffadás, lassú emésztés) tüneteinek enyhítésére és az átmeneti étvágytalanság kezelésre (Forrás: EMEA monográfia)

Összetevők

aranyvessző hajtás (33%), borsmentalevél, kis ezerjófű hajtás, gyermekláncfű levél, mezei katáng hajtás

Galéria