Egyedi teák

Apróbojtorján

Az apróbojtorján (Agrimonia eupatoria) legismertebb felhasználási területe a máj és az epe működésének szabályozása.

Bodzavirág

A fekete bodza (Sambucus nigra) teája vízhajtó, emésztést elősegítő, köhögéscsillapító hatású.

Cickafark

A cickafark (Achillea millefolium) a nők egyik legfontosabb gyógynövénye. Menstruációs problémák, klimaxos tünetek egyaránt kezelhetők vele.

Citromfűlevél

A citromfű (Melissa officinalis) a leggyengédebb altató és nyugtató hatású gyógynövényünk.

Csalánlevél

A nagy csalán (Urtica dioica) az egyik legjobb vértisztító növény, feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat, eltávolítja a szervezetből a mérgeket.

Csipkebogyó hús

A csipkerózsa (Rosa canina) termésében, a csipkebogyóban legendásan sok C-vitamin van. Erősíti az érfalakat, érszűkület, érelmeszesedés megelőzésére is kiváló.

Diófalevél

A közönséges dió (Juglans regia) leveléből készült tea salaktalanító, tisztító, gyulladáscsökkentő hatású.

Erdei málnalevél

Az erdei málna (Rubus idaeus) leveléből gyulladáscsökkentő, emésztéssegítő hatású teát kaphatunk.

Erdei szederlevél

Az erdei szeder (Rubus fruticosus) levelének forrázata leginkább ízületi problémákra, köszvényre és cukorbetegségre ajánlott.

Fehér fagyöngy

A fehér fagyöngy (Viscum album) teáját leginkább magas vérnyomásra, érelmeszesedésre és szívritmus-szabályozásra használják.

Fürtös menta

A fürtös menta (Mentha longifolia) Gyuri bácsi egyik kedvenc gyógynövénye, élénkítő aromáját nagyon sokan kedvelik, így üdítő italként, frissítőként is érdemes teáját fogyasztani.

Galagonya virágzó ágvég

A galagonya (Crataegus monogyna) rendkívül jó szíverősítő és szívnyugtató. Serkenti a szívizom vérellátását, értágító és vérnyomáscsökkentő hatású.

Kisvirágú füzike

A kisvirágú füzike (Epilobium parviflorum) tisztítja a vesét és csökkenti a prosztata és a hólyag krónikus gyulladását.

Közönséges galaj

A közönséges galaj (Galium mollugo) az egész mirigyrendszerünket védi. A pajzsmirigy, alul- és túlműködésére is eredményesen használható.

Mezei kakukkfű

A mezei kakukkfű (Thymus serpyllum) kiváló immunerősítő gyógynövény. Kezelhető vele a köhögés, a hörgő- és a szájüregi gyulladások is.

Mezei katáng

A mezei katáng (Cichorium intybus) teája tisztítja a májat, vesét, lépet. Elősegíti a bélműködést, a fogyasztóteák egyik fő alkotóeleme.

Mezei zsurló

A mezei zsurló (Equisetum arvense) a veseműködés javítására szolgál. Vízhajtó hatású, megszünteti a húgyúti fertőzést, elhajtja a vesekövet, vesehomokot.

Nyírfalevél

A közönséges nyír (Betula pendula) teája kiváló vízhajtó, szabályozza a veseműködést, gátolja a vesehomok- és vesekőképződést.

Orbáncfű

A közönséges orbáncfű (Hypericum perforatum) kiváló immunerősítő, emellett pedig az egyik leghatékonyabb nyugtató és altató hatású gyógynövényünk.

Szurokfű

A közönséges szurokfű (Origanum vulgare subsp. vulgare) teája leginkább köhögés, hörgő- és hangszálgyulladás, rekedtség esetén ajánlott.

Tejoltó galaj

A tejoltó galaj (Galium verum) forrázata vízhajtó, görcsoldó hatású. Vese- és epebajokra, epilepsziára, mirigydaganatokra használatos.

Tyúkhúr

A tyúkhúr (Stellaria media) egyike azon ritka gyógynövényeknek, melyek a koleszterinszintet csökkentik. Segíti az epe- és a veseműködést is.