Pajzsmirigy alulműködés – hypothyreosis
Korábban összeállítottunk egy étrendet azoknak, akik pajzsmirigy alulműködésben szenvednek, most pedig orvosi szemmel járjuk körbe a témát.
Véralvadás – vérzés és trombózis
Ebben az írásban arról beszél a hematológus szakorvos, hogy milyen betegségek okozhatnak vérzékenységet (1.rész), illetve mitől alakulhat ki a trombózishoz vezető vérrög (2. rész).
Autoimmun betegségek
A COVID-19 kapcsán sok szó esett-esik az immunrendszerről, mely pajzsként védi szervezetünket.
Működése támogatható gyógynövényekkel (kakukkfű, csipkebogyó, orbáncfű, fürtös menta, illetve ezek keveréke, a Citromfüves teakeverék, vagy a kakukkfű tinktúra), de ha autoimmunitásról van szó, a gyógynövényeknek is nehezebb a dolguk.
Daganatos betegségek – szűrővizsgálatok 1. (vastagbél, tüdő)
Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy előzzük meg a bajt és járjunk rendszeresen szűrővizsgálatokra!
Az orvos üzeni: a koronavírusról
Amit tudni kell a vírusról, amit tennünk kell, megmondja az orvos, olvassák!
Szűrővizsgálatok 1. – kardiovaszkuláris betegségek
A betegségek még tünetmentes állapotban való felismerésében, a kockázatok kiszűrésében, a tudatos megelőzésben rendkívül fontosak a szűrővizsgálatok. Kezdjük rögtön a szívünkkel.
Kardiovaszkuláris (szív- és érrendszeri) betegségek
Dr. Vértesi Gabriella arra hívja fel a figyelmet, hogy a szervezet gyakran ad jeleket, melyeknek nem tulajdonítunk jelentőséget. Jobb, ha ismerjük ezeket: életet menthet.
A D-vitaminról
Mivel a D-vitamin leginkább a bőrt érő napfény hatására képződik, ősz végén és télen szinte biztos, hogy D-vitamin-hiányos állapotban vagyunk. Mit tehetünk ellene?
- 1
- 2
- Következő »